biuro@fidom.pl    |    Przemysław Fiałkowski +48 516 172 575 pol-ang    |    Bartłomiej Domowicz +48 516 172 765

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Kluczową rolę w podejmowaniu decyzji o wyborze mieszkania, odgrywa jego lokalizacja. W zależności od tego, czy poszukujemy mieszkania inwestycyjnego, pod wynajem, czy szukamy lokum dla rodziny z małymi dziećmi lub też zależy nam na ciszy i spokoju, wybór położenia kupowanej przez nas nieruchomości będzie inny

Mieszkania na Krzykach – wciąż najbardziej pożądane.
Krzyki podobają się klientom ze względu na dużą ilość zieleni, bardzo dobrą komunikację z centrum miasta oraz na kameralną zabudowę i dużą ilość nowych inwestycji deweloperskich. Wybierane są zarówno przez rodziny z dziećmi oraz przez osoby indywidualne. Dodatkowym atutem jest bliska obecność wyższych uczelni: Uniwersytetu Ekonomicznego, czy Uniwersytetu Medycznego. Wśród kupujących mieszkania dla siebie i pod wynajem szczególnym zainteresowaniem cieszą się okręgi: Borek oraz Gaj. Plusem dzielnicy są również dwa spore parki (Skowroni i Południowy) pozwalające aktywnie spędzać czas.

Fabryczna - świetne połączenie z centrum.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również dzielnica Fabryczna, a ściślej odnogi ul.Legnickiej i Grabiszyńskiej. Bliska odległość do Rynku, szybka komunikacja oraz rozbudowana infrastruktura (szkoły, przedszkola, centra handlowe) oraz bliska obecność dużych firm.

Śródmieście- kraina wynajmu i kamienic.
Śródmieście ( a zwłaszcza okolice pl.Grunwaldzkiego) wybierane są przez osoby rozpoczynające studia oraz szukających dochodowych mieszkań pod wynajem. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kamienice wokół pl.Grunwaldzkiego oraz ul. Sienkiewicza i Nowowiejska. To właśnie tutaj można znaleźć przepiękne, przestronne i dobrze zachowane mieszkania w kamienicach, z wszystkimi ich zaletami – wysokimi stropami, wykuszami,dużymi okiennicami, oryginalną drewnianą podłogą oraz stolarką drzwiową. Wśród kupujących mieszkania na Śródmieściu dużym zainteresowaniem cieszą się również okolice kampusu Politechniki Wrocławskiej.

Psie Pole - rosnąca popuarność.

Wśród młodych ludzi coraz bardziej popularna staje się również dzielnica Psie Pole. Dzięki licznym inwestycjom deweloperskim, coraz lepszej komunikacji z centrum miasta (tylko 20 min do pl.Grunwaldzkiego!) oraz dużej ilości zieleni, młode osoby bardzo chętnie kupują tam mieszkania. Zaletą tej dzielnicy są również niskie ceny nieruchomości (nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych w porównaniu do innych części Wrocławia).

Zamożni klienci chętnie interesują się również luksusowymi apartamentami w obrębie Starego Miasta. Popularne są apartamenty z dużymi tarasami lub z widokiem panoramicznym na miasto. Nieruchomości tego typu można wynająć nawet za 10 000 zł miesięcznie, a z racji lokalizacji i standardu wykończenia, praktycznie nie tracą na wartości.

Nieruchomości we Wrocławiu cieszą się również dużym zainteresowaniem pod względem inwestycyjnym. Fakt, iż 1 na 6 mieszkańców Wrocławia jest studentem, powoduje, że bardzo wiele mieszkań jest kupowanych jako inwestycja, przynosząca regularne i pewne źródło zysku.
Osoby niemające czasu zajmować się wynajmowaniem nieruchomości, bardzo chętnie korzystają z usługi zarządzania najmem przez firmy zewnętrzne.

 

Źródło:http://nieruchomosci-wroclaw.net